left_sideright_side


16.thumbnail Декілька слів про бісер За ініціативою хіппі, яких іменували ще і дітьми квітів, стародавнє мистецтво плетіння і вишивання бісером ожило тільки в середині 60х років минулого століття. Представникам цього руху імпонували вірування індійців, суть яких зводилася до наступного: придуманий людиною і нею ж втілений у вишивці або плетінні орнамент - це віддзеркалення особи, причому, змінюючи узор, можна змінити свою власну долю. Але вплив хіппі розповсюдилося лише на створення браслетів і інших незатыйливих прикрас.

Бісерні вироби можна не тільки вишити або сплести, але і зв'язати. Наприклад, на спицях: на нитку нанизують ряд бісеринок відповідно до малюнка, потім пров'язують так, щоб бісеринки залишалися на лицьовій стороні (звичайна панчішна в'язка). Або гачком за тим же принципом (прості стовпчики без накиду). Ця техніка чудово підходить для створення свічників, гаманців і підстаканників. Рідкісними і вельми трудомісткими способами роботи з бісером вважаються ткацтво, що дозволяє створити двосторонні картини, що використовуються, наприклад, як абажури для ламп, втискування намистинок у віск або глину, а також виготовлення об'ємних фігур на основі дроту і волосіні.

Найбільш відповідною технікою роботи з бісером може стати створення художніх полотен з використанням скляних намистинок замість кисті і фарб. Причому підійдуть для цього звичайні класичні схеми для вишивання хрестиком, звичайно, без французьких вузликів і стібків «назад голку». Прикріпляються бісеринки просто - неповними хрестиками за допомогою спеціальної бісерної голки. Вишивати картини краще всього на звичайній канві Aida №14, а підбирати кольори і відтінки - користуючись таблицями і ключами для ниток муліне. Просто і цікаво!

 • Мiтки: , , , , , , , , , , ,


 • 281.thumbnail Догляд за вишитими виробамиЗакінчивши вишивку, вироби перуть. Блузи, сорочки, плаття, серветки з бавовняної тканини, батисту, шифону, маркізету, штапеля підкрохмалюють. Вироби з льняних тканин з лавсаном можна не крохмалити. Вироби з шерстяних і синтетичних тканин перуть в ледве теплій воді (40-45°) спеціальними засобами. При полосканні додають оцет (1 столову ложку на 1 літр води) для всіх тканин.

  Після прання вологі вишиті вироби гладять з виворітного боку. Щоб вишивка не втратила рельєфності, треба гладити на м'якій підстилці.

  Узори на випраних виробах і правильно попрасованих, набувають світлотіньового ефекту.

 • Мiтки: , , , , , , , ,


 • 28.thumbnail Вишивка на основі (тканини) темного кольоруВишивання на темній тканині майже не відрізняється від вишивання на тканині світлій, за невеликим, але дуже прикрим виключенням: така робота вимагає сильної напруги Вашого зору.

  Щоб полегшити навантаження на очі, слідуйте декільком простим порадам:

  1. Купуючи темну основу для вишивання, перевірте її якість: отвори, в які вводиться голка, повинні бути чітко помітні.

  2. Вишивайте при денному освітленні. Якщо все-таки Ви вишиваєте вечорами - поклопочіться про те, щоб встановити собі додаткове джерело світла, наприклад, настільну лампу.

  3. Додаткове світло повинне розташовуватися нижче за рівень очей, щоб воно освітлювало тканину, а не сліпило Ваші очі.

  4. Вишиваючи, покладіть на коліна білу тканину, - тоді отвори для введення голки в темній тканині будуть помітнішими на білому фоні.

  5. Навіть якщо Ви не любите працювати з п'яльцями - спробуйте використовувати їх для темної тканини: по-перше, на такій тканині пяльці не залишатимуть слідів забруднення, і по-друге, з п'яльцями будуть помітніші отвори для введення голки.

  6. Якщо при роботі з темною основою Ваші очі все-таки стомилися - негайно перервіть вишивання і зробіть для очей компреси з теплим свіжозавареним чорним чаєм і зарядку для очей (наприклад, дуже допомагає така вправа: сядьте біля вікна, розслабтесь, поперемінно по 5 секунд дивіться то удалину, то на предмети перед Вами. Таку вправу проробляйте впродовж декількох хвилин).

 • Мiтки: , , , , , , , ,


 • 49.thumbnail Корисні поради з вишивки • Перед початком роботи варто обмітати краї канви. Це можна зробити як руками, так і за допомогою швейної машинки або оверлока.
  • Можна змастити краї канви прозорим клеєм "Момент", на відстані 2-х клітинок від краю. Після прання готової роботи клей не розчиняється і вишивка тримає форму.
  • Після того, як вишивка готова, її необхідно попрати в шампуні (краще в холодній воді, щоб кольори не злиняли). Потім акуратно віджати і висушити. Після сушки готову вишивку делікатно пропрасовують з вивороту, щоб хрестики не втратили своєї форми.
  • Оформлення в рамку. Після того, як вишивка повністю висохла можна приступати до натягування на основу рамки. Як основа використовується щільний картон, розміром відповідний внутрішній стороні рами. Основа завертається у вишивку так, щоб малюнок доводився точно по центру. Вільні краї канви загинаються на виворіт, потім протилежні заломлені кінці стягуються, за допомогою зшивання. Дуже ефектно виглядають вишивки, оформлені в паспарту.

  Най головніше - це величезне бажання зробити щось своїми руками, і кінцеве величезне терпіння, тому що навіть невелика вишивка, зажадає від вас максимум терпіння і посидючості. Спочатку це здається страшно довгим і нудним заняттям, але коли на канві почнуть проступати перші контури малюнка, починаєш розуміти, що ти - художник і чарівництво малюнка, що народжує на твоїх очах, - справа твоїх рук. Отже, спершу вам знадобляться такі прості і знайомі з дитинства пристосування як голка (краще з тупим кінцем), ножиці, канва (особлива тканина з дірочками) і пяльци.

  Тим хто береться за вишивку вперше, я б порадила купити який-небудь простенький готовий набір, в який вже включені нитки потрібного вам кольору, канва і голка. Тільки не варто відразу купувати велику картину з величезною кількістю кольорів, краще почати з малого. До речі, в наборах є докладна інструкція як правильно вишивати, щоб картинка вийшла найбільш акуратною.

  Якщо ж вас не лякають труднощі, і ви вирішили не користуватися готовим набором, то наступна інформація для вас.

  Початок роботи
  Спершу вам необхідно розмітити канву, тобто знайти середину. Деякі для зручності розлініюють канву квадратами 10 на 10 клітинок (це робиться спеціальним маркером, що змивається).

  По канві вишивають різними нитками. Це може бути навіть шовк, але найбільш поширено, звичайно, муліне. При виборі товщини ниток необхідно звертати
  увагу на те, щоб ниткою покривалася вся клітинка канви. Вишивка має дуже непривабливий вигляд, якщо між стьобаннями шиття видно канву.

  Велику кількість часу займає підбірка і покупка ниток відповідних кольрів, але як правило до багатьом схемам додається карта кольорів (зазвичай палітра DMC або Madeira).

  Ну, ось, ви готові приступити до роботи. Візьміть за руку свою фантазію і вперед назустріч пригоді, що іменується Вишивка.

 • Мiтки: , , , , , , , ,


 • 9.thumbnail Вишивка: історія і сучасністьМистецтво вишивання має багатовікову історію. У далекі часи, коли люди жили роз'єднано, кожен народ, а іноді і невелике селище мали свої особливості у вишивці і інших видах народної творчості. З розширенням зв'язків між окремими районами місцеві особливості збагачували один одного. З покоління в покоління відпрацьовувалися і поліпшувалися узори і колірні рішення, створювалися зразки вишивки з характерними національними рисами.

  По характеру узорів і прийомів їх виконання українська вишивка дуже різноманітна. Відомо, що кожна область, а іноді і район має свої, тільки тут існуючі прийоми вишивки, свої мотиви орнаменту, колірні рішення.

  На основі вивчення традицій і досвіду старих майстрів творчі колективи художніх промислів створюють декоративні вироби, які відповідають естетичним вимогам сучасного мистецтва.

  Сучасна вишивка може бути використана для прикраси дитячого і жіночого одягу, а також побутових речей: завіс на вікна, серветок, наволочок на диванні подушки, килимків і панно, рушників, фартухів, сумок, сувенірів і ін.

  Отже, вишивка - це мистецтво прикраси тканини або трикотажу стьобаннями, які збагачують її поверхню і підкреслюють красу. Протягом століть вишивальниці експериментували з відповідними матеріалами, розвиваючи і удосконалюючи своє мистецтво, черпаючи натхнення на навколишньому їх світі, в мистецтві, в орнаментах інших часів і культур.
  Вишивку використовували для багатьох цілей: щоб увічнити пам'ять про події приватного або суспільного життя, для виразу різного роду політичних або духовних ідей, щоб продемонструвати статус, розповісти яку-небудь історію або прославити красу миру природи.

  Мода на різні типи вишивки з'являється і зникає, але основні види залишаються незмінними. Різні види вишивок від простих хрестиків до вишуканого золотого шиття накопичувалися з часом.

  У цьому розділі ми розміщуватимемо матеріали про ручну і машинну вишивку, корисні ради, види швів і малюнки вишивок. Сподіваємося, що наш розділ стане серйозною підмогою в творчості майстринь вишивки.

 • Мiтки: , , , , , , , ,