Значення різних кольорів залежить від традицій тієї або іншої країни, які до того ж сильно міняються з часом. Але вплив тих або інших кольорів на психіку, зовнішність і навіть долю людини науково доведено багатьма дослідженнями. Саме тому так важливо уміти вибрати «свій» колір в одязі, інтер'єрі, а також в певній ситуації. Адже за допомогою кольору можливо навіть впливати на навколишніх людей!

Чорний - це колір влади і сили, що викликає пошану. Він постійно в моді, в основному через те, що чорний колір зорово робить фігуру стрункіше. І хоча чорний колір в одязі часто вважається елегантним і стильним, він також може пригнічувати настрій оточуючих. А той, хто його носить, часто здається навколишнім недружнім і навіть злим. Недаремно більшість кіношних і мультяшних лиходіїв одягнена саме в чорний колір. Чорний володіє властивістю обважнювати інші кольори, пригнічувати їх природні вібрації.

Білий колір символізує невинність і чистоту. Невипадкове це традиційний колір для наречених в багатьох країнах. І не дарма в білий саван одягаються померлих - як би для того, щоб людина пішла в інший світ чистим і звільненим від гріхів. Ви коли-небудь замислювалися над тим, чому лікарі і медсестри одягнені в білі халати, не дивлячись на те, що при лікуванні хворих підтримка чистоти халата не так легко? Теж для того, щоб підкреслити чистоту і стерильність лікарні. Надягайте білий, якщо вам потрібно підкреслити чистоту своїх помислів.

Червоний колір - найбільш інтенсивний колір в емоційному плані. Він сприяє прискоренню серцебиття і почастішанню дихання. Можливо, тому він вважається кольором любові і пристрасті. Психологами відмічено, що схильність до червоного кольору мають пристрасні і сміливі люди, яким якраз не вистачає любові або уваги. Червоний одяг привертає увагу і робить її носія помітним і значущим в очах решти людей, підкреслює його активну життєву позицію. Але разом з тим і помітно «обважнює» фігуру, а також може викликати неусвідомлену агресію з боку оточуючих. Машини червоного кольору - улюблена мішень для грабіжників.

Рожевий - найромантичніший колір і один з самих заспокійливих і розслабляючих. Прихильники рожевого - по-справжньому миролюбні, тонкі і чутливі люди з ніжним серцем. У США і Європі в спортивних клубах роздягальні для команд супротивника часто фарбують саме в рожевий колір, щоб суперники відчули занепад енергії. Надягайте рожевий, щоб підкреслити свою пасивну позицію, наприклад, якщо хочете, щоб на вас не поклали яку-небудь відповідальність або щоб ваш чоловік відчував бажання оберігати і захищати вас.

Коричневий колір - колір нудьги і старості. У інтер'єрах привносить відтінок елегантної, але консервативної старизни. У одязі символізує скупу на емоції особу, можливо, з неприємним характером. На оточуючих може робити відштовхуючий вплив.

Сірий - «невидимий» колір. Він не несе майже ніякої інформації і не робить якого-небудь сильного впливу на психіку. Якщо хочете стати «непомітною», надіньте сіре.

Сторiнки: 1 2